Strážní budka, ve které sedí výběrčí, je již pevně ukotvena na svém místě a neměla by se již stěhovat, tak jak se to již několikrát stalo. Nově přibyly na parkovišti i betonové zátarasy a dopravní značky.


Od včerejšího dne měla být již nainstalována i závora. Ta však přibyde až později.


Dobré časy tím motoristům v Chomutově nadobro končí. Téměř vždy přeplněné a hojně využívané parkoviště, které využívali všichni, kdo mířili do centra či na magistrát, bylo hned první výběrčí den méně zaplněné. Patnáct korun za hodinu, je totiž vyšší sazba, než ta, která platí na parkovištích zpoplatněných městem.


Poslední větší parkoviště v centru města, kde se zatím neplatí je nezpevněná plocha vedle městského divadla.


Majitelé obchodu, kterému parkoviště patří, uvažovali o zpoplatnění parkovacích míst již delší dobu. Vadilo jim, že kvůli ostatním řidičům, kteří využívali parkoviště pravidelně a dlouhodobě, nenašli místo jejich zákazníci.


Platit se mělo již od počátku listopadu. Obchodní řetězec však čekal na vyjádření města i policie. „ Umístění strážní budky již bylo schváleno policií i magistrátem města Chomutov,“ informuje mediální zástupce obchodní sítě Beata Bartošová. Podle ní by mělo být schválení dopravním inspektorátem zárukou, že bude zachován plynulý provoz a proto se s vybíráním parkovného může začít.


A jaká budou na parkovišti platit pravidla? Řidič při vjezdu zastaví u výběrčí budky, kde dostane od obsluhy lístek s časem a datem příjezdu. Pokud se při výjezdu řidič prokáže paragonem z obchodu BILLA či z obchodního centra, má parkování zdarma. Pokud zákazník parkuje déle než hodinu, má zmíněnou hodinu zdarma a platí pouze čas nad šedesát minut. Za každou započatou hodinu to je patnáct korun. Parkovné se bude vybírat od sedmi hodin ráno do pěti hodin odpoledne.