„Ano, domluvili jsme se tak,“ potvrdil včera chomutovskému deníku generální manažer KLH Chomutov Milan Vacke.

„Pro potřeby klubu budou vyčleněna parkovací místa podél stadionu a pak část u mrazíren. Zbytek vrátíme městu a to ho zpoplatní.“


Výsledná dohoda je kompromis. Parkoviště u zimního stadionu radnice zařadila do zpoplatněného pásma, ale dosud se tam neplatí. Provozuje ho totiž hokejový klub a ten nechtěl parkovné vybírat. Jednak kvůli vysokým nákladům a za druhé chtěl zajistit bezplatné parkování pro rodiče dětí, které jezdí se svými ratolestmi třeba na hokejové tréninky.


Postoj města na druhé straně byl nekompromisní. „Platí nařízení města, že se na této ploše platí, tak se tam nemůže parkovat zadarmo,“ nechala se slyšet na jedné z nedávných tiskových konferencí primátorka Chomutova Ivana Řápková. Po jednání obou stran tak vznikl zmíněný kompromis.


Vyhrazená parkovací místa budou sloužit jak pro hráče klubu, tak pro rodiče malých hokejistů. „Naštěstí se to moc netluče – hráči je využijí dopoledne, rodiče pak odpoledne,“ dodal k tomu Vacke.


Na otázky, odkdy se začne parkovné u zimního stadionu vybírat a zda tam bude stát nový automat, chomutovská radnice včera neodpověděla. Jisté je, kolik budou řidiči na parkovišti platit – deset korun za půl dne. Plocha u zimního stadionu je totiž zařazena mezi parkoviště s takzvaným střednědobým stáním, tedy se zvýhodněným stáním. Lidé z nedalekých domů si tu ale budou moci koupit také rezidentní parkovací kartu za tisíc korun na rok.


V lokalitě okolo nové radnice tak zůstanou už jen dvě bezplatná parkoviště – u supermarketu Delvita a nezpevněná plocha naproti marketu. Vedení Delvity už ale kvůli přecpanému parkovišti uvažuje o nějakém omezení.