Parkoviště u stadionu je vedené jako takzvané střednědobé stání, takže půldenní lístek by tu měl stát 30 korun. Jenže na rozdíl od stejných parkovišť v Tyršově a Hálkově ulici provozuje tuto plochu KLH Chomutov. A klub se už před lety rozhodl, že parkovné vybírat nebude. „Náklady na dva výběrčí, kteří se tam střídali, byly větší, než zisk z parkovného,“ vysvětluje generální ředitel KLH Milan Vacke. „Navíc když rodiče vozili své děti na hokejové tréninky, museli pokaždé platit, a to se nám také nelíbilo.“ Od té doby se tu platí pouze ve dnech, kdy hraje hokejové „áčko“ domácí zápasy.


Jenže nový parkovací systém může všechno změnit. Dá se totiž očekávat, že lidé začnou u stadionu parkovat houfněji než doteď.

Je totiž možné, že nějaké omezení zavede market Delvita, jehož parkoviště je teď neustále plné. Pak zůstane jediné bezplatné stání v centru města – právě parkoviště u zimního stadionu. A logická reakce řidičů se dá předpokládat– všichni budou parkovat u stadionu.


„Možné to je, taková situace se dá očekávat,“ připouští Miroslav Král z chomutovské městské policie. „My chceme s hokejovým klubem jednat. Stání na tomto parkovišti je zoplatněné, takže záleží na něm, zda bude parkovné vybírat.“
Podle Vackeho k tomu zatím klub sahat nechce, ale také připouští, že okolnosti mohou jeho rozhodnutí změnit. „Počkáme měsíc či dva a uvidíme,“ řekl.

 

VÍCE K TÉMATU ZDE