Parkoviště s čtyřiatřiceti místy chtěla radnice vybudovat v rámci rekonstrukce ulice Vodních staveb a přilehlých ploch. Podle původních plánů mělo vzniknout místo nynější plochy, která dříve sloužila jako kluziště. Necelých dvě stě obyvatel z okolních domů ale s tímto záměrem nesouhlasí.
„Je hloupost zřizovat parkoviště vedle školky,“ myslí si například jedna ze signatářek petice Žaneta Janotová.
Vedení radnice nesouhlasné volání sice vyslyšelo, ale jen částečně. Původně zamýšlené parkoviště by se podle primátorky města Ivany Řápkové zúžilo a na uvolněném prostoru by město postavilo hřiště pro nejmenší děti. Jak primátorka dále uvedla, lidé s dětmi by mohli využívat hřiště sousední základní školy a soukromého gymnázia

Domácí parkování zdarma, ostatní za peníze

Dalším opatřením pro tuto lokalitu by byl nový parkovací systém. Ten by zohlednil místní před těmi, kteří ulici Vodních staveb využívají namísto placených parkovišť. Místní by měli parkování zdarma, ostatní by museli platit.
Několik námi oslovených obyvatel tamních domů s tímto návrhem souhlasí, ale k tomu připomínají, že celý problém s parkováním by mohlo vyřešit jediné – odstranění parkovacích hodin z parkoviště za městskou knihovnou. To je blíže k centru a většinu dne zeje prázdnotou.
Chomutováci raději odstaví své auto o několik desítek metrů dál do ulice Vodních staveb a ušetří desítky korun za parkovací lístek. Kdyby ale bylo za knihovnou parkování zadarmo, aut ve výše zmíněné ulici by markantně ubylo.