„Do fondu jdou peníze jednou za čtvrt roku, mezitím jsou uloženy na běžném účtu. V těchto dnech je ve fondu něco kolem sedmi milionů korun,“ prozradil mluvčí chomutovského Magistrátu Tomáš Branda.


První akcí, kde měly být využity finanční prostředky z tohoto fondu, mělo být vybudování téměř čtyřiceti parkovacích míst v ulici Vodních staveb. To město zrealizovalo začátkem roku, ale finance na tento projekt čerpalo z rozpočtu.


V prosinci 2008 instalovalo nový kamerový systém za 420 tisíc korun, ten je na všech odstavných parkovištích mimo Masarykova náměstí.
Další investiční akce pro rok 2009 budou schvalovány na příštím zastupitelstvu.


Peníze by mohly být použity na dofinancování parkovacího stání za obytným blokem v ulici Beethovenova, komunikace a parkování v ulici Mjr. Šulce, parkoviště v ulici Školní a Rokycanova. Opravit by se měly i semafory na křižovatce v ulici Blatenské.


Nový parkovací systém město zavedlo v únoru 2008. Do fondu rozvoje dopravní infrastruktury jdou peníze jak z parkovacích automatů, tak i z prodeje karet.


Největší zájem je o rezidentní karty, kterých je mezi řidiči přes patnáct set. Menší zájem už je o abonentní karty a nejmenší zájem mají lidé o dodatečně zavedené celoplošné karty pro podnikatele.