Minulé pondělí proto začaly pracovnice podatelny magistrátu vydávat parkovací karty. Větší zájem je zatím o rezidenční karty (karty pro bydlící) než o abonentní (pro podnikatele).
Magistrát zatím nemá s vydáváním žádné obtíže. „Z naší strany problémy nejsou. Nejsou ani velké fronty, ale není vyloučeno, že by někdo mohl čekat. Dnes očekáváme dalších osmdesát lidí, ale jde jen o odhad,“ uvedl včera vedoucí odboru kanceláře tajemníka Václav Fiala.


Jasné je, že rezidenčních karet se prodalo víc. „ Jako příklad mohu uvést počty z minulého pondělka a úterka. V pondělí se vydalo 62 rezidenčních a jen 2 abonentní, v úterý to bylo 27 rezidenčních a 10 abonentních. Důvodem bude asi to, že v této oblasti není tolik podnikatelů,“ říká Václav Fiala.
Lidé jsou zřejmě o podmínkách dobře informováni. Co lidé s sebou musí přinést, může zjistit na informační lince magistrátu nebo na internetu. „Významné problémy se zatím neukazují. Problém pouze nastal, když došla paní, ale auto bylo psané na manžela.“ uvádí jeden příklad Václav Fiala.