Přítomní se chovali slušně, ale emoce cítit byly. Obzvlášť poté, co primátorka uvedla, že nařízení nelze zrušit. "Nemůžeme ji pozastavit, ani více změnit, to by bylo nezákonné," vysvětlila. "Chceme ale problém řešit. Vaše podněty budeme brát v úvahu a dále s nimi pracovat," dodala. Jak, to ale není vůbec jasné.

Jak už dříve primátorka uvedla, na regulaci parkování v blízkosti centra došlo kvůli stížnostem občanů, kteří tam bydlí a často neměli kde zaparkovat. Podle tajemníka úřadu se lidé nejčastěji ptají, kam putují peníze ze zpoplatnění, proč vůbec platit, když místa nejsou garantovaná a proč město přistoupilo k opatření. Přestože mají výnosy pomoci zaplatit některé opravy komunikací, tazatelé nebyli s odpověďmi spokojeni. Došlo i na rázná slova.

„Nechám sepsat petici s nejméně deseti procenty hlasy a uspořádat referendum,“ nechal se slyšet například pan Mašek a sklidil za to bouřlivý potlesk. „Nemůžete v Chomutově nastavovat způsoby parkování, jaké jsou v Praze.“


Kritickou námitku přidal i další z Chomutováků. „Kde mají parkovat dealeři, poštovní doručovatelé a dodavatelé, kteří přijeli vyřídit obchody?“ ptal se pan Hartman. Z davu se ozvalo jen ironické zasyčení: „No v Dukelské, tam jim to pohlídají.“


Objevily se i dotazy na to, proč město raději neřešilo parkování na sídlišti a zdali není nakonec těch, kdo na nový systém doplatili víc, než lidí, kterým přinesl prospěch. „Určitě jich nebylo méně než vás,“ ujistila Řápková.


Lidem také vadí, že je město nevyslyšelo ještě před tím, než uvedlo nová pravidla v platnost.

Na radnici přišlo téměř sto padesát občanů, kteří chtěli s vedením magistrátu diskutovat o novém parkovacím systému. Zasedací místnost byla původně zaplněná a lidé se tlačili dokonce i za dveřmi. Přítomní se často překotně hlásili o slovo a nečekali, až jim ho někdo udělí. Překřikovali se. Naopak ti, kteří dostali svou odpověď, odcházeli. Sál se tak postupně vyprazdňoval, na poslední půlhodinu vydrželo asi třicet lidí. Rozešli se kolem půl osmé.