Nejdříve by měly být peníze vidět v ulicích Palackého, Vodních staveb, Rokycanova, Zdeňka Štěpánka a majora Šulce. Tady vzniknou nová parkovací místa. Jako první se totiž budou rozšiřovat parkovací plochy v současných placených zónách.


Město na vybrané peníze zřídilo „Fond rozvoje dopravní infrastruktury“, do kterého všechny vybrané peníze míří. „Příjmy se do něj převádějí čtvrtletně,“ doplnil tiskový mluvčí magistrátu Pavel Novák.


Od 1.února do 21. května již město z parkovacích automatů vybralo více než dva a půl milionu korun. Ani parkovací karty nevynesly málo. Za stejnou dobu si obyvatelé Chomutova a podnikatelé nakoupili karty bezmála za milion.

Kolik vybrali?

Parkovací automaty:
2 535 756 korun
Parkovací karty:
957 900 korun


Pravdou je to, že na parkovacích kartách již město do konce roku tolik nevydělá. Devadesát pět procent lidí si totiž zakoupilo roční rezidentní karty, které jsou cenově výhodnější.


Zisk z parkovacích automatů však bude zřejmě v dalších čtvrtletích podobný. A to i přesto, že se z některých parkovišť stala odstavná, kde se platí pouze deset korun za půl dne.


Pokuty, které vybírá městská policie od řidičů, kteří za parkování v zpoplatněných zónách nezaplatí, však na rozšiřování parkovacích míst nejdou.
V současné době jsou již zpracovány projekty a ostatní dokumentace. Čeká se však na vyřízení stavebního povolení. „Pro tento rok je k dispozici z rozpočtu města zatím pět milionů korun. Výsledky by vzhledem k současnému stavu měly být vidět do konce roku,“ uvedl Novák.