Slibovaná parkovací místa zatím nejsou. Přibývat budou od příštího roku.


Přestože řidiči vyndavají peníze ze svých peněženek už od února, nových parkovacích míst se ještě nedočkali. Vedení města však slibuje, že na začátku roku se začne s výstavbou nových míst i obnovou starších parkovišť.


Jako první přijdou na řadu parkoviště v již zpoplatněných zónách. Nejprve se obnoví a vytvoří nová parkovací místa v ulici Vodních staveb a Palackého. Další na řadě jsou ulice Rokycanova, Zdeňka Štěpánka a Majora Šulce.


V ulici Vodních staveb se v prostoru mezi starým asfaltovým hřištěm a prodejnou potravin vytvoří zcela nové parkoviště s dvaadvaceti místy. Dalších sedmnáct parkovacích míst město nově vyznačí na začátku této ulice při vjezdu z ulice Beethovenova. K současným zhruba devíti místům tak přibydou další. V zadním traktu Palackého ulice, za střední zdravotní školou a prodejnou potravin, město nechá vyznačit parkovací místa, čímž se využije celá parkovací plocha.


S novými parkovacími plochami a úpravou parkovacích míst počítalo vedení města již letos. Tvorba projektů se zdržela.

„Pro nás je důležité projednat to s lidmi, kteří v dané oblasti žijí. Pokud jsou nějaké připomínky, zapracovávají se do projektu. Tím se ale odsouvá termín realizace,“ sděluje primátorka Chomutova Ivana Řápková. Podle ní je ale lepší počkat a zapracovat připomínky, než vybudovat parkoviště a pak, když už se nedá nic dělat, řešit problémy.


Do fondu rozvoje dopravní infrastruktury jdou peníze, nejen vybrané z parkovacích automatů, ale i z prodeje parkovacích karet. Od února jich magistrát vydal téměř dva tisíce. Největší zájem je stále o rezidentní karty, kterých je mezi řidiči přes patnáct set. Menší zájem je o abonentní karty. Taxikáři také příliš velký zájem nejeví. Parkovačku jich vlastní jen devět. Nejmenší zájem je pak o dodatečně zavedené celoplošné karty pro podnikatele.