Některá parkovací místa budou vyhrazena pouze pro místní obyvatele nebo podnikatele s předplacenými kartami, ale ve většině ulic bude moci zaparkovat každý – za hodinovou sazbu.


Ta bude ve většině ulic 10 korun za hodinu, 20 za druhou hodinu a 30 korun za každou další. Karty budou stát 150 nebo 250 korun pro občany a 500 či 600 korun pro podnikatele. Podrobný ceník je zveřejněný na internetových stránkách města.
Lidé z nového systému nadšení příliš nejsou. „Nechápu, za co všechno ještě budeme muset platit. Navíc se klidně může stát, že zaplatím za rezidenční kartu, ale ulici mi stejně obsadí lidi odjinud,“ kroutí hlavou Jiří Kozohorský.Nový systém kritizují také opoziční zastupitelé. „Chomutov bude mít zpoplatněná parkovací místa, ale přitom nenabízí žádnou jinou alternativu – neexistuje třeba žádné odstavné parkoviště s napojením na MHD,“ poukazuje zastupitel za KSČM Jaroslav Komínek.


Magistrát pro dlouhodobé návštěvy vyčlenil tři parkoviště na takzvané střednědobé stání, kde se bude platit 30 korun za půl dne. Jsou v centru města – u zimního stadionu, za sportovní halou a v Hálkově ulici. „Nevím, jestli to bude stačit, třeba parkoviště za halou je pořád plné,“ pochybuje Komínek.
Komunističtí zastupitelé chtějí se svými výhradami vystoupit také na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí.
Jak již dříve uvedl Jan Řehák, náměstek primátorky, únor bude brán za jakési záběhové období, tedy strážníci budou pouze upozorňovat a nikoli pokutovat.


Chomutovský magistrát se novým parkovacím systémem snaží řešit zoufalý nedostatek parkovacích míst, které už přestávají stačit i pro auta místních obyvatel.
Původně měly změny v parkování platit již od 1. ledna, ale magistrát nakonec platnost nařízení posunul na začátek února.