Zmíněná parkoviště mají sloužit jako odstavná, proto je tu cena za stání daleko nižší, než v dalších ulicích v centru, kde se platí většinou deset korun za hodinu.


„To se mi líbí. Jezdím do práce v Revoluční ulici vlastním autem, takže na kartu nemám nárok a deset korun na den není tak hrozné,“ uvedla Jaromíra Pučková.


Druhá změna potěší Chomutováky, kteří v centru města žijí a pro své auto potřebují rezidentní kartu. Město zvýhodní ty, kteří si kartu koupí na celý rok dopředu. V dražších zónách bude stát na celý rok 2000 korun (měsíční je za 250 korun), v levnějších tisícovku (měsíčně 150 korun). Lidé tak mohou ušetřit až tisícovku. Lidé, kteří si celoroční kartu koupili už v lednu, dostanou rozdíl ceny zpátky.

„Je jich jen pár. Máme je v evidenci, takže je obešleme,“ potvrdila primátorka Chomutova Ivana Řápková.

Pro podnikatele a jejich abonentní karty žádné nové ceny neplatí. Radní ke změně cen sáhli jen čtrnáct dní poté, co nový parkovací systém začal platit. Bylo to na základě ohlasů od lidí. „Na setkání s občany zazněla k parkování spousta dotazů a jedním ze zásadních problémů byla právě výše parkovného,“ uvedla primátorka Řápková.


Zatím jediným problémem zůstává parkoviště u zimního stadionu. To je zpoplatněná plocha, ale provozovatel – KLH Chomutov – tu parkovné nevybírá. „Je to nařízení města, takže nejde, aby tam řidiči neplatili,“ namítá primátorka. Podle jejího náměstka Jana Řeháka bude město ještě s hokejovým klubem jednat.


K tématu parkování město ještě na žádost občanů svolalo speciální schůzku pro veřejnost. Den otázek a odpovědí, jak ho magistrát nazval, se koná zítra od 16 hodin v budově staré radnice.