Rudolf Švarc žádal ovystavení rezidenční karty pro Čechovu ulici. Ta je hranicí jedné znově vytvořených parkovacích zón, ale parkovací místa už vní zpoplatněna nejsou. To však Rudolf Švarc nevěděl, a proto šel na magistrát. Tam mu kartu bez problémů vystavili.

Když muž zjistil, že tato ulice do nového parkovacího systému nepatří, pořádně se rozčílil. „Všude se již dávají značky, unás není. Na úřadě mi neřekli, že Čechova do toho nespadá a normálně mi kartu vystavili. Budu tam muset jít znovu, jen proto, že někdo není zodpovědný. Jak je možné, že ti lidi, co tam pracují, nejsou informováni?“ kroutí hlavou RudolfŠvarc.

Řešení problému leží na magistrátu. „Došlo komylu, už jsme stím pánem mluvili. Tato chyba bude napravena,“ řekl vedoucí odboru kanceláře tajemníka Václav Fiala. Muž zaplatil za kartu šestnáct set korun, ty podle Fialy určitě dostane zpátky.

„Se zpoplatněním vtéto ulici bych přitom souhlasil, nechápu proč není vsystému zahrnuta. Lidé, co si parkování nezaplatí a bydlí například vnedalekých ulicích Purkyňova a Smetanova, budou pak stát unás vulici a my nebudeme mít místa,“ dodává svůj názor RudolfŠvarc.