K dispozici je čtyřicet stavebních parcel na luxusním místě. Podle popisku elektronické nabídky na oficiálních internetových stránkách města leží pozemky podél silnice do Otvic za bývalými kasárnami. Budoucí majitelé budou mít na dosah ruky Kamencové jezero nebo výhled na Velký otvický rybník známý jako Banda. Zveřejněná cena? Osm set korun za metr čtvereční.
„Zájem je a velký,“ řekl Deníku náměstek primátora města Chomutova Jan Řehák. „Počet zájemců lehce převyšuje nabídku,“ doplnil. Podle něho není zatím cena, byť ji uvádí na internetu, pevně stanovena. Odhady zatím hovoří o jednom tisíci korun za metr čtvereční.

Náměstek Jan Řehák se ke konečné podobě ceny ale nechtěl vyjadřovat. Na její konečnou výši totiž budou mít vliv případně získané nebo naopak nezískané peníze z dotací. Přesto, i kdyby byla cena výrazně nižší, představa nového domu je pro většinu Chomutováků nedostižným snem.
„Ano, je to krásné místo pro bydlení, ale obávám se, že pro většinu lidí je v dnešní době výstavba vlastního domu nedostupná. Já s manželem bych na to rozhodně neměla,“ myslí si například Monika Novotná, která bydlí na sídlišti Zadní Vinohrady, v těsném sousedství budoucí výstavby.
Město Chomutov zájemcům nabízí stavební parcely s inženýrskými sítěmi. S prodejem pozemků se počítá na konec roku 2007 nebo na začátek příštího roku.