Oproti činnostem, které dům dětí a mládeže (DDM) Paraplíčko nabízí v současné době, by se měly v nové budově Paraplíčka kroužky rozšířit. Jednalo by se především o venkovní kroužky. U mateřské školy je totiž zahrada.

„Musíme se domluvit s ředitelkou té druhé mateřské školky, Ta by tam chtěla dopravní hřiště. Já uvažovala o multi hřišti na míčové sporty a o horolezecké stěně,“ říká ředitelka Paraplíčka Zdeňka Bolomská.


Nově se bude také otevírat kroužek pro maminky s dětmi. „Nebude se však jednat o cvičení, které již DDM má, ale o výtvarný kroužek a kroužek ručních prací,“ vysvětluje Zdeňka Bolomská.


Vše se bude odvíjet od financí. „Plánujeme vypracovat projekt s názvem „Kdo sportuje nezlobí“ a oslovíme firmy a sponzory,“ informuje ředitelka. „Pokusím se sáhnout i na evropské fondy. Uvažovala jsem, že by zde vzniklo odpočinkové centrum pro celou rodinu,“ dodává.


Zahrada mezi školkou Pohádka a budoucí budovou Paraplíčka je veliká a nevyužitá. Proto s ní má svoje plány i ředitelka sousední mateřské školky Pohádka, která má vchod ze Školní ulice. „Líbilo by se nám, kdyby se tam udělala betonová plocha, kde by mohly děti malovat křídami, nebo by se tam daly postavit branky. Přemýšlela jsem i o vybudování dopravního hřiště. Dopoledne by sloužilo mateřské školce a odpoledne Paraplíčku,“ říká ředitelka mateřské školy Pohádka Miroslava Poláková.


Veliká zahrada je téměř neudržovaná. Jsou zde tři rozbitá pískoviště, rozbitá pergola a dvě betonové plochy, které se drolí. Podle ředitelky Polákové tam odpoledne lezou děti i dospělí ze sídliště, kteří kvůli tomu přelézají zeď. „Nemůžeme venku nic nechat, často tu nacházíme i střepy,“ říká Miroslava Poláková. Proto by se podle ní mělo, pokud se zde něco vybuduje, zajistit nějaké hlídání objektu.


„V průběhu příštího týdne bychom se měly sejít a domluvit se na organizačních věcech. Konkrétní projekty budeme řešit následně,“ oznámila Miroslava Poláková.


Tuto informaci potvrdila i Zdeňka Bolomská. „Máme se sejít. Obě máme v hlavě nějaké projekty, tak to chceme dát dohromady,“ uvedla.