Na většině budou cyklostezky

„Šedesát pět až sedmdesát procent pozemků máme přeměnit na cyklostezky, patnáct procent rozprodáme budoucím domkařům a na zbytku vysázíme zeleň,“ dokresluje záměr.
Plánovaná cyklostezka, která povede z Otvic až do Strupčic, bude měřit bezmála deset kilometrů a když se radním povede sehnat na ni peníze z Evropské unie, bude hotová do tří let. „Mezi Otvicemi a Vrskmaní bychom ji chtěli rozšířit ještě o in–line dráhu. Jsou to skoro čtyři kilometry,“ prozradil starosta.

Sportoviště za nádražím

Na pozemcích drážního majetku chtějí Otvičtí vybudovat ještě sportovní hřiště na in–line sporty. Mělo by stát asi tři sta metrů za bývalým nádražím, kousek od něj má stát rovněž parkoviště pro dvacet aut.

Miliony na ekologické zátěže

Dřív než se pustí Otvičtí do práce, čeká je v první řadě odstranění ekologické zátěže. Pozemky, které chtějí koupit, jsou zamořeny především naftovými produkty.
Podle starosty Pavla Ašenbrenera si tato část akce vyžádá investici zhruba čtyři a půl milionu korun a starosta věří, že náklady pokryje z prodeje parcel na stavbu rodinných domů.

Pozemky na domy budou do roka

Na vyhrazených patnácti procentech bude totiž stát osm až deset rodinných domků. Každá parcela bude o rozloze osm set metrů čtverečních a domkař zaplatí za metr tři sta korun.
„Prodávat by se měly do roka, ale žádosti zatím nepřijímáme,“ zdůraznil Ašenbrener.