Respondenti otvické ankety si mohou vybrat ze čtyř možných odpovědí. Dvě z nich jsou jasné – „starosta a zastupitelé obce jsou zkorumpovaní“, nebo naopak, že „takové praktiky nikdo z nich nepoužívá“.
Lidé mohou zvolit ještě dvě meziodpovědi ve smyslu, že o žádném případě korupce nevědí, ovšem jsou přesvědčeni, že v Otvicích určitě existuje. Možné je i zaškrtnout odpověď s textem: „O korupci se mluvit nedá, avšak zvýhodňování přátel tu je.“

„Ta anketa byla myšlena spíše jako takové letní odlehčení a nadsázka,“ říká autor a zároveň starosta Otvic Pavel Ašenbrener. Přesto, jak sám uvedl, zajímalo ho, jak budou lidé odpovídat.
Zatím se ankety zúčastnilo přes dvacet hlasujících. Vyhraněné otázky (korupce ano, korupce ne) získaly shodně pod deseti hlasech. Pro zbylé dvě možnosti hlasovalo jen několik málo jednotlivců.
 
 
Takováto anketa zřejmě zůstane i do budoucna otvickým unikátem. I když jde o neobyčejně zajímavou záležitost, politici z dalších měst a obcí Chomutovska se na takovýto experiment dívají spíše rozpačitě.
 
„Naše internetové ankety se vždy týkaly konkrétní věci. Nikdy se tam neobjevovaly takovéto hypotetické otázky, takže pravděpodobně žádná podobná anketa se u nás neobjeví,“ uvedla například mluvčí jirkovské radnice Eva Braumová.
 
V Klášterci nad Ohří jsme se zeptali místostarosty Stanislava Stehlíka, který rovněž k anketě s podobnou otázkou zaujal odmítavý postoj. „Nemyslím si, že by taková anketa měla nějaké použitelné výsledky. Pokud by se měla objevit na stránkách Klášterce nad Ohří, muselo by o tom rozhodnout většinovým hlasem zastupitelstvo města,“ uvedl.
 
Najdou se ale i takoví politici, kteří anketu rovnou odsoudili. Mezi ty patří Jitka Gavdunová starostka Vejprt. Ta Deníku řekla, že sama nic takové rozhodně na internetových stránkách svého města iniciovat nebude, protože tuto anketu považuje za hloupou.