Fotbalovému hřišti v Otvicích možná zazvoní umíráček. Na jeho místě totiž obec plánuje postavit rodinné domy. Místní fotbalisté se ale bát nemusí. Podmínkou výstavby domů je stavba nového fotbalového hřiště v jiné lokalitě Otvic.
V místě fotbalového hřiště by podle prvních plánů mělo vyrůst patnáct rodinných domů. Pro likvidaci sportovní plochy má vedení obce ale ještě jeden pádný důvod. Tělovýchovná jednota, která má hřiště pronajaté, se o něj moc nezajímá, a to také podle toho vypadá. „Chceme hřiště přemístit, protože se o něj tělovýchovná jednota starala tak, že není provozuschopné,“ vysvětlil důvod starosta Otvic Pavel Ašenbrener. „Hřiště je suché a drnovaté a kabiny v dezolátním stavu,“ pokračoval starosta.
Vedení obce tedy přišlo s myšlenkou, vybudovat nové sportoviště na jiném místě. Kde by byl lepší přístup k vodě a hřiště si tak udrželo kvalitu. „Snad to bude možné v příštím roce, jsme ale závislí na dotacích,“ sdělil starosta.
Dotace bude skutečně zapotřebí. Odhadem by totiž stavba fotbalového hřiště stála osm milionů korun, což představuje bezmála roční rozpočet obce.
Není ještě ani jisté, zdali na místě stávajícího hřiště budou stát zmiňované rodinné domky. Záměr musí nejdříve posvětit územní plán Otvic, který se v současné době projednává.