Otvice/ S fotbalem v Otvicích to jde s kopce. Místní fotbalový klub má existenční potíže a navíc nebude mít s velkou pravděpodobností kde hrát.
V Otvicích bylo vše připraveno ke stavbě nového fotbalového hřiště. Po pondělním jednání mezi otvickými zastupiteli a členy místního fotbalového klubu TJ Sokol se ale zdá, že se stavět nebude. Málo pravděpodobná je i rekonstrukce starého hřiště.


Stávající fotbalové hřiště v Otvicích je v dezolátním stavu, fotbalový svaz dokonce otvickým zakázal na hřišti pořádat zápasy, a ti tak našli dočasný azyl v Kyjicích. Vedení obce proto připravilo projekt na stavbu nového fotbalového hřiště vedle místního hřbitova. Staré hřiště mělo ustoupit výstavbě rodinných domů. Jak tomu ale ve skutečnosti bude, se stále neví.


Pondělní diskuze mezi vedením obce a fotbalisty žádné konkrétní závěry nepřinesla.
Na světlo naopak vyplula realita, která není pro otvický fotbalový oddíl právě růžová. Ukázalo se totiž, že o fotbal není v Otvicích mezi mládeží i dospělými valný zájem.
„Postavíme hřiště za víc jak deset milionů. Obec zadlužíme na léta dopředu a nakonec se ukáže, že tu fotbal nemá kdo hrát a hřiště je nám k ničemu,“ argumentoval starosta Pavel Ašenbrener.


Potíže přiznali i samotní fotbalisté. „Je nás sice málo. Je pravda, že nemáme mládež, potíže jsou i s mužstvem dospělých. Ovšem zase je pravda, že hodně hráčů odešlo právě kvůli špatnému hřišti a zázemí,“ oponoval předseda Sokola Jaroslav Bystřický společně s bývalým předsedou Josefem Karbanem. Oba se pak shodli na tom, že nejlepší bude rekonstruovat staré hřiště. Tento návrh ale zase smetli ze stolu zastupitelé v čele se starostou.
„To by vyšlo skoro na stejné peníze, ekonomicky je to pro nás nepřijatelné,“ řekl na pondělní schůzi Pavel Ašenbrener.


Jak se zdá, fotbal se v Otvicích ocitl ve slepé uličce. „Ve hře je ještě mnoho variant a možností, ale musíme se podívat realitě do očí,“ přiznal starosta.
Jednu variantu i zmínil. „Třeba postavíme méně nákladné sportoviště, nemusí jít o fotbalové hřiště. A budeme podporovat sport tím, že budeme dávat všem dětem v obci finanční příspěvek. Ať je to fotbalista, hokejista nebo třeba karatista,“ dodal Ašenbrener.