Jednu z nich tvoří ostrůvek mezi „třináctkou“ a komunikací, která vede do zóny směrem od Černého mostu. Na přibližně hektarové ploše měla stát společnost ATU autodíly. Ta ale od svého záměru odstoupila.


„Projekt je pozdržen,“ uvedl Jan Trubiroha ze Sallerovy výstavby, která vlastní a pronajímá pozemky i budovy v otvické obchodní zóně. „Stále ještě jednáme s případnými nájemci, abychom jim do této lokality ´nakreslili´ stavbu na klíč. Zatím ale není jistota, že se tam začne ještě letos stavět.“ Využití celé plochy je totiž zatíženo blízkými sítěmi, jako například horkovodu.


Druhým a také posledním možným místem rozvoje je plocha mezi vlakovým nádražím a příjezdovou komunikací od Otvic.


„Vstoupili jsme do jednání se specializovanými prodejnami, které se svým charakterem podobají těm, co už působí ve stávající zóně,“ nastínil Trubiroha. „Zatím jsme ve fázi poptávání více řetězců.“ Jak dodal, podle velikosti se jich zde může usadit řádově od jednoho do deseti.


Než ale proběhne územní a stavební řízení a stavebníci kopnou do země, bude se psát rok 2009.


Původně chtěla společnost Sallerova výstavba pro zónu získat i rychlé občerstvení, aby se škála služeb pro zákazníky rozšířila. V úvaze byl oblíbený Mc Donald.


„Zatím jsme od nich neslyšeli jasné ano ani ne. Jednáme i s dalšími řetězci, ale žádný z nich není typu KFC,“ dodal Jan Trubiroha.