Největší radost budou mít děti z největší jirkovské základní školy v Krušnohorské ulici. Tam se totiž bude opravovat podlaha ve velké tělocvičně. Čeká ji broušení, lajnování a nový nátěr za 220 tisíc korun. „Tělocvična je v provozu od sedmi do desíti večer a to i v sobotu a neděli. Chodí sem totiž také volejbalový oddíl. Jedná se v podstatě o pravidelnou údržbu, některé parkety jsou už polámané,“ řekl ředitel Stanislav Kutálek.


Na své si přijdou i ostatní jirkovské základky. V ulici Budovatelů se bude o prázdninách rozšiřovat přípravná třída, která je v Jirkově jediná. “Připravují se zde děti, které, ještě nemají na to jít do školy. Třída byla maličká, tak se učebna rozšíří na chodbu, kde se udělá příčka,“ vysvětlila tisková mluvčí Jirkova Eva Dušková.


Ve Studentské zase školu čekají opravy rozvodů teplé a studené vody cca za 250 tisíc korun. Na čtvrté základní škole v Nerudově ulici se budou opravovat sociální zařízení pro dívky. Základní umělecká škola se může těšit na nová okna v koncertním sále a v zadní části budovy. Praktická škola bude mít ještě před prázdninami nově natřenou střechu nad tělocvičnou.


Na některé opravy ještě probíhá poptávkové řízení, přesto je už teď jisté, že Jirkov do svých základních škol investuje nejméně 476 tisíc korun.


Pozadu nezůstanou ani mateřské školky. V květnu se bude například opravovat střecha pavilonu MŠ Na Borku za 320 tisíc korun. Brzy se také začnou měnit okna v jednom pavilonu za necelých půl milionu korun. Školka v Bezručově ulici se může těšit na podobné změny. Bude se měnit střešní krytina a sanovat objekt. Šedesát tisíc korun investuje město do opravy venkovní kanalizace MŠ v Nerudově ulici a ve školce ve Smetanových sadech se vymění vodovodní trubky a okna v jednom pavilonu.


Do mateřských školek tak město investuje nejméně 874 tisíc.