OTÁZKY POSÍLEJTE SEM, NA TOMTO ODKAZU BUDE TAKÉ CELÝ ROZHOVOR

Dotazy můžete posílat už před začátkem rozhovoru na email chomutovsky@denik.cz s heslem rozhovor

Do kulturního kalendáře padesátitisícového města díky ní přibyla celá řada akcí. Nejviditelnější jsou asi dva velké venkovní festivaly – Otevřeno a Kamenčák. Chomutováci hlavně díky Otevřenu poznali i trochu jiné druhy kultury, než jen klasická divadelní představení nebo koncerty. Do města několikrát přijely avangardní soubory Teatr Novogo Fronta či Continuo, vystoupila tu řada klubových kapel, které si našly příznivce.
O tom, že se sázka na „neznámé, ale dobré“ se může vyplatit, svědčí třeba i fakt, že kapela Kryštof při nedávném koncertě v Chomutově jednu z písniček věnovala právě Věře Flaškové. „Je to za to, že nás sem zvala na koncerty, i když jsme ještě nebyli tak známí,“ vysvětlil frontmen jedné z nejoblíbenějších skupin v republice Richard Krajčo.


Kromě příjemných věcí však kulturu v Chomutově potkávají i ty méně příjemné. Kina tu jsou dvě klasická a jedno letní, ale už před lety se diskutovalo, jestli by nestačila kina dvě. Navíc kino Praha je stále ve státní budově a proto se do něj nikomu nechce investovat. A diváci to pociťují.
Uživí se tu opravdu dvě klasická kina? Co všechno s sebou starost o kulturní vyžití Chomutováků přináší? Co se chystá na další Otevřeno? Bude se konečně něco dít s kinem Praha a kdy?