To je případ i Jana Redaje. Ten si nedokáže vysvětlit, jak mu takový účet mohl naskočit. „Nevím, vodou neplýtváme, teplá ani často neteče,“ říká místní nájemník.


Na vysoký účet si stěžuje i Jan Cirok. „Máme platit osmdesát tisíc, to je strašně moc,“ říká. Zmiňované částky jsou nedoplatky za dva roky, tedy za 2007 měla rodina zaplatit čtyřicet tisíc, za 2008 třeba padesát.


Jeden z domů má společný vodoměr, peníze za odebranou vodu se pak rozpočítávají podle jednotlivých bytů a počtu nájemníků.
Pokud obyvatelé za vodu nezaplatí, tak jim hrozí vystěhování. „Já už mám domluvené splátky, dávám dva tisíce korun měsíčně, ale co ti jiní, kteří tolik peněz nemají?“ ptá se Cirok.


On také neví, kde se spotřebovalo tolik vody. Podle něho ji někdo může krást nebo někde uniká.


Pro představu, částka, kterou má zaplatit jedna rodina navíc, představuje za rok zhruba sedm set kubíků voddy. Takové množství by stačilo na napuštění několika menších bazénů.


Terénnímu pracovníku Janu Šipošovi, který na Dukelskou chodí, se to také zdá hodně. „Musíme si zjistit, co je pravda a zda vše sedí,“ říká Šipoš k situaci nájemníků v Dukelské.