V prodejně totiž není větrák. Nechtěnou „saunu“ mají za teplého počasí prodavačky potravin. Slunce se opírá do prosklených výloh, které se nedají otevřít, a už tak nepříjemné teplo navíc umocňují motory z chladicích boxů na úseku uzenin.
„Jsem celá rozpálená. Takové horko tu máme od května. Nedá se to vydržet. Jsem akorát tak zralá na sprchu,“ říká jedna z prodavaček a ukazuje provlhlé vlasy. „Stejné podmínky jsou v potravinách Zava u Jitřenky. Tam už jedna zákaznice z toho horka omdlela,“ přiblížila situaci na příkladu.
Zaměstnanci „bojují“ u majitele o větráky již druhý rok. „Pořád se jen slibuje a skutek utekl,“ povzdechla si žena. Strach, že bude letošní léto podobné tomu loňskému, ji děsí.

„Jsem celá rozpálená. Takové horko tu máme od května. Nedá se to vydržet. Jsem akorát tak zralá na sprchu,“ říká jedna z prodavaček z obchodu potravin U Kostela v Chomutově.


Podle hlavního hygienika Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Rudolfa Stupáka jsou teploty nad nad dvacet osm stupňů Celsia v prostředí při tomto druhu práce zcela nepřípustné.
„Nedodržení mikroklimatických podmínek ze strany zaměstnavatele je postižitelné. V nejbližší době provedeme v provozovně kontrolu,“ reagoval lékař. „Pracovníci by měli dodržovat pitný režim,“ radí.


A jakou vstřícnost projeví v tomto případě majitel potravinového řetězce Zava Josef Zavadil?
„Obchod je v pronájmu. Domluvím se s majitelem objektu a situaci dám do měsíce do pořádku. Kolegyně, která měla tuto prodejnu v minulém roce na starost, už u nás nepracuje a problém se ke mně nedostal,“ slibuje majitel.
Přes všechnu vstřícnost majitele obchodu by se měli podle Jany Balachové ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Ústí nad Labem mít na pozoru i zákazníci. Potraviny, pokud nejsou uchovávány v požadované teplotě, kterou doporučuje výrobce, mohou „utrpět“ zdraví škodlivé změny.
„Při nákupu by si měl spotřebitel ověřit, zda je potravina uchovávána při uvedených teplotách. Spotřebitel by neměl kupovat potraviny nečerstvého vzhledu,“ poradila Balachová.