Z rady odstoupil Michal Kasl (Strana zelených), který na zasedání potvrdil, že svoji funkci složil kvůli odvolání bývalého ředitele zooparku Přemysla Rabase. Křesla radního se vzdal také Vladimír Janda (ODS), a to ze zdravotních důvodů. Ten ani nebyl na zasedání zastupitelstva.

Zvolení nových radních bylo až na konci programu, takže se k němu zastupitelé dostali až v půl desáté večer. Začali krátkou hádkou poté, co předseda klubu KSČM Ladislav Drlý vyzval k odstoupení celou radu. Diskuzi ale primátorka utla tím, že řečníci nemluví k věci.

Pak už vše proběhlo podle dohodnutého scénáře. Za ODS byl nominován Stanislav Aubrecht, klub sociálních demokratů navrhl Marii Štáfkovou. Komunista Stanislav Mandát navrhl za radního také svého spolustraníka Ladislava Drlého. Ten to poté odmítl se slovy, že "není politický sebevrah a v této radě pracovat nechce."

Volba byla veřejná a dvaadvaceti hlasy zastupitelé ODS a ČSSD své kandidátky schválili. Stačilo přitom osmnáct hlasů.

Komunisté a zelení se hlasování zdrželi. Jedinou výjimkou byla komunistka Libuše Zmátlová, která hlasovala také pro nové radní.

Stanislav Aubrecht je zastupitelem již druhé volební období, Marie Štáfková je v zastupitelstvu poprvé.

Složení rady se co do rozložení politických sil příliš nemění. ODS má většinu šesti hlasů, ČSSD má čtyři křesla. Jedenáctým radním je Jiří Roth, který je nezařazený poté, co vystoupil ze Strana zelených.