Od listopadu totiž začíná platit nová dopravní značka „zimní výbava“ a „zimní výbava- konec“. Ta by měla být umístěna především při vjezdu do výše položených míst. Na Chomutovsku se může objevit na cestě směrem ke Křímovu, Vejprtům a Hoře svatého Šebestiána. Přestože do začátku její platnosti zbývá jen pár dní, nejsou ještě místa, kde bude značka umístěna, přesně známa.


Návrhy na umístění nového značení může podat kdokoli. Konečné slovo má dopravní inspektorát.

„Místa, kde budou značky, se teď vybírají,“ sděluje mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.


Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vytipovalo zatím dva úseky. „Jedná se o oba příjezdy na Horu sv. Šebestiána. Jak starý úsek silnice I/7, tak nový“ informuje provozní náměstek chomutovského ŘSD Tomáš Hofmann.


Zda vůbec umístit novou značku, ale zatím ŘSD stále zvažuje. Jsou totiž důvody pro i proti. „Pokud někde cestou na Šebestián zůstane stát pět, šest kamionů za sebou, tak tam neprojede ani pluh,“ uvádí jeden kladný důvod, proč značku umístit. Nevýhodou značky ale je, že má úsekovou platnost. To znamená, že platnost značky nekončí za nejbližší křižovatkou, ale ukončuje ji vždy jen značka Zimní výbava- konec. „Pokud budeme chtít značku použít, musíme ji umístit za každým vjezdem, což není úplně sranda,“ vysvětluje Tomáš Hofmann.


Záležet bude na policistech, jak moc budou k řidičům přísní. „Určitě si myslím, že budou jinak přistupovat k řidiči při běžné kontrole, než k řidiči, který zavinil dopravní nehodu,“ říká mluvčí chomutovské policie. Celoplošnou shovívavost však policisté neslibují.