Od začátku června chtěl dopravní podnik udělat radost zejména mladším lidem. Cílem totiž bylo obnovit noční spoj číslo 11. „Bohužel se nám nepodařilo získat dříve licenci. Už jí máme ale přislíbenou a linka číslo 11 začne zkušebně jezdit od 1.7.,“ informuje ředitel DPCHJ Jiří Melničuk.


Důvodem, proč se nepodařilo licenci získat, je časově náročnější schvalovací proces k jejímu udělení. „V ostatních případech se licenci podařilo získat v podstatě v rekordním čase. S noční linkou je to ale složitější. Jde totiž o spoj, který bude jezdit mezi dvěma městy, a tak potřebujeme jejich souhlas, ale i souhlas Ústeckého kraje,“ vysvětluje šéf dopravního podniku.


Tři změny tak začnou platit již od této neděle. „V první řadě se cestující veřejnost může těšit na rychlejší spojení mezi Jirkovem a Chomutovem,“ poukazuje na jednu z významnějších změn ředitel. Linka č. 31 už totiž nebude zajíždět do oblasti Horníka v Jirkově, čímž se od začátku června ušetří čtyři minuty a po opravení mostu přes „třináctku“ dokonce osm minut. „Prodlouží se také trolejbusová linka číslo 22, která bude nově zajíždět ze zastávky Vodní až na autobusové nádraží v Chomutově,“ upozorňuje na další novinku. Ta však potrvá pouze během opravy mostu přes silnici I/13.


Poslední změna se dotkne linky číslo 18, která zajišťuje kyvadlovou dopravu mezi zastávkou Vodní a autobusovým nádražím v Chomutově. „Není využívána, tak jak by měla být a navíc jí částečně nahradí trolejbus číslo 22,“ vysvětlil Jiří Melničuk. Proto bude tento autobus od začátku června jezdit pouze v ranních a odpoledních špičkách.


Od června také mohou cestující schovávat občanské zlevněné kupony a to až do měsíce září. S těmi se pak mohou přihlásit do slosovatelné soutěže.
Vylosovaní získají kupóny na bezplatnou přepravu na jeden až tři měsíce.