Diana Kobzanová, Kateřina Průšová, Klára Medková a další krásky zamíří příští týden do chomutovského divadla. Stanou se hvězdami módní přehlídky v rámci Chomutovské Noci módy.
Chomutovskou Noc módy pořádá Statutární město Chomutov a Správa kulturních zařízení a jak již mohla napovědět zvučná jména v úvodu, organizátoři na ní nešetřili. Moderátorem večera bude herec Marek Vašut.
„Je připravený bohatý program. Kromě toho budou slosovatelné vstupenky a výherci mohou získat balíčky kosmetiky, luxusní nádobí či zájezd do Francie,“ uvedla Deníku primátorka města Chomutova Ivana Řápková.
Jedním z cílů akce je podle vedení města podpořit Fond ohrožených dětí, který v Chomutově provozuje azylový dům Klokánek. Výtěžek z dražby uměleckých předmětů má jít na rekonstrukci bytů v mateřské školce na Kamenné, kde opuštěné děti najdou v budoucnu útočiště. „Nechali jsme se inspirovat svazem lékárníků, kteří zahájili sbírku pro chomutovský Klokánek už v září,“ uvedla primátorka.
Jak dále informovala, Chomutovská Noc módy je volným pokračováním loňské přehlídky s názvem Ivana pro ženy, která probíhala v předvolebním období. Jak se zdá nyní, v Chomutově módní přehlídky zapustí hlubší kořeny.
„Loni se ta akce povedla, pokud bude mít úspěch i tentokrát, budeme se ji snažit pořádat pravidelně,“ prozradila primátorka s tím, že pro ženy nic podobného v Chomutově prakticky doposud nebylo.
Tento názor mají i další. „Je to pravda. Módních přehlídek by tu mohlo být klidně víc,“ myslí si například Alena Kolínská z Chomutova. Jak dále uvedla, trochu ji odrazuje cena vstupenky, která přijde na rovných pět set korun. „Je to docela dost, ale asi bych to přeci jenom dala,“ řekla.
Chomutovská Noc módy proběhne 31. října v Městském divadle Chomutov. Začíná v 19 hodin.
 

 

Pět set za módu. Hodně nebo málo?

Komentář redaktora Vojtěcha Jandy

Pět set korun stojí vstupenka na chomutovskou módní přehlídku pořádanou městem Chomutov. Je to moc nebo málo? Je zřejmé, že tato cena vychází z reálných nákladů. Vždyť večer bude moderovat herec Marek Vašut a na přehlídkovém molu se objeví samotná Diana Kobzanová. Navíc bude zdarma i občerstvení. Otázkou přesto zůstává, pro koho je tato akce určena. Pro širokou veřejnost?


Rozhodně nemám strach, že by chomutovské divadlo bylo ve středu večer prázdné. Jistě se najde dostatek příznivců módy a krásných žen, pro které pětistovka nebude problém. Nemohu se ale zbavit dojmu, že pět set korun za akci pořádanou zčásti za veřejné prostředky je dost. Je to můj názor a mnozí s ním nemusí souhlasit, je ale nasnadě, že pro některé Chomutováky bude představa vytažené pětistovky z rodinné kasičky za kulturní vyžití tvrdým a často neřešitelným oříškem. Tím spíše, kdyby se na Marka Vašuta a Dianu Kobzanovou chtěla jít podívat celá rodina.