Jak včera Deníku uvedla starostka Nezabylic Marcela Jarošová, pro bikrosovou trať se tamní radnice rozhodla z jednoho prostého důvodu - chtějí uchránit děti před srážkou s auty. „V obci máme hodně dětí a jelikož nemají kde, jezdí tu po silnici. Rozhodli jsme se, že pro ně uděláme BMX dráhu, abychom je dostali mimo dosah aut,“ vysvětlila.


Postavit trať s několika klopenými zatáčkami a množstvím skoků nebyl problém. Stavební firma ji měla hotovou za týden. Horší bylo ji vyprojektovat a ještě horší sehnat na ni peníze. Cena se totiž přehoupla přes 400 tisíc korun.
„Část peněz nám zbyla z dotace od Ministerstva pro místní rozvoj, kterou jsme dostali na prolézačky. Část prostředků jsme získali od Severočeských dolů a zbytek zaplatila obec,“ říká starostka Nezabylic s tím, že trať pro BMX kola není jediná atrakce, na kterou se mohou místní těšit. Podle ní by radnice chtěla v budoucnu postavit v sousedství bikrosové dráhy multifunkční hřiště, minigolf, kuželky či dokonce horolezeckou stěnu.


Byť ještě nebyla nová dráha otevřena, k tomu dojde až jedenáctého listopadu, už teď je prý doslova v obležení dětí. Denně se jich tam vystřídá i několik desítek. A aby ne, v Nezabylicích totiž prožívají populační boom. Na dvě stě dospělých tam připadá čtyřicet dětí do patnácti let.