„Všechna policejní auta používaná k výkonu služby jsou neprůstřelnými vestami vybavena. Zda policista vestu použije, je na jeho uvážení,“ vysvětlila chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.


Upozornila, že při každodenní práci policisté v ulicích neprůstřelné vesty nepotřebují. Při vážných událostech, jako byla středeční střelba v centru Chomutova, pak policisté musí řešit nelehké dilema. Zda co nejrychleji dojet na místo činu, nebo dát přednost svému zdraví a životu a „zdržovat“ se navlékáním vest.


„Vesta je těžká, policisté ji nemohou mít na sobě celou službu. Těžko by se v ní dalo například i řídit. Když pak jsou přivoláni k zásahu, museli by předtím někde zastavit a vesty si obléknout. To ale zase přicházejí o cenné minuty, mezitím může pachatel utéct nebo spáchat další trestné činy,“ říká Pivková.
Osmadvacetiletého zavražděného policistu zasáhla kulka do hrudi. V případě, že by na sobě měl neprůstřelnou vestu, mohl v tuto chvíli zřejmě žít. On se ale rozhodl zasáhnout co nejdřív. Dá se jen spekulovat o tom, jestli by policisté pachatele dopadli i kdyby si vesty navlékali. Ale pokud ne, muž by zřejmě zabíjel dál, jde o bezcitného vraha.


Objevily se i spekulace o tom, že chomutovská policie má vest málo. To Pivková vyvrací s tím, že jich je k dispozici třiaosmdesát.