Žebříček nemocnic sestavila společnost HealthCare Insti tute na základě hlasování sedmnácti tisíc pacientů z celé České republiky. V Ústeckém kraji hlasovalo 1 753 pacientů, kteří rozhodli, že v jejich regionu hraje prim nemocnice v Kadani. Chomutovskou nemocnici, jež je odštěpným závodem akciové společnosti Krajská zdravotní, ocenila druhým místem a pomyslný bronz si odnesla nemocnice v Teplicích.


„Samozřejmě, že jsme potěšeni. Zvlášť jsme rádi, že jsme dokázali obhájit loňské vítězství,“ reagoval bezprostředně na dotaz Deníku ředitel Nemocnice Kadaň s.r.o. Josef Mašek. Minulý rok totiž probíhala obdobná anketa a v té se Kadaň umístila rovněž za Ústecký kraj na zlaté pozici.
Letos měli pacienti za úkol vyplnit dotazník s třiadvaceti otázkami. Hodnotili například čistotu nemocnice, či vstřícnost personálu. Právě poslední jmenovanou vlastností si podle Maška kadaňská nemocnice získává svou přízeň.


„Pro nás je to o to důležitější, že za hodnocením stojí právě pacienti a ne uměle vytvořené tabulky. Lékařská péče je totiž velice obtížně měřitelná,“ poznamenal.
V chomutovské nemocnici si také přízeň svých pacientů a následně druhou příčku velice považují. Celostátní ankety spokojenosti o nejlepší nemocnici ČR se účastnili letos poprvé. Jak ale prozradila hlavní sestra Anna-Marie Malá, přáli by si přeci jenom zvítězit. „Je to otázkou prestiže. Potenciál být nejlepší v Ústeckém kraji máme, a to ať se jedná o lékařský či nelékařský personál. My si považujeme veškerých názorů a námětů našich klientů. Jde nám o to, aby byli spokojeni,“ říká.


I v Chomutově sází na přívětivé jednání a podle Anny-Marie Malé právě to zajistilo Chomutovu druhou příčku. „Znám nemocnice, které jsou excelentně vybaveny a lidský přístup k pacientům tam chybí,“ dodává.
Obě nemocnice, chomutovská i kadaňská, chtějí výsledky z průzkumu využít během svého dalšího rozvoje, aby byly ještě lepší. Josef Mašek i Anna-Marie Malá totiž říkají, že budou úplně spokojeni, až budou jejich nemocnice na prvních příčkách v celé České republice. Nejlepší v ČR je totiž pro letošek nemocnice v Městci Králové ve Středočeském kraji.