Zatěžkávací zkouška probíhala po celý pátek. Na tři sta metrů dlouhý a dvaašedesát metrů vysoký most nad údolím říčky Hačky najela kolona náklaďáků, které byly plně naložené pískem. Součet zátěže se rovnal úctyhodným tři sta dvaceti tunám.
 
„Vše proběhlo bez problémů,“ řekl včera Deníku Renné Komínek ředitel ŘSD Chomutov. „Zatěžkávací zkouška nám umožnila doladit nastavení mostu před jeho otevřením,“ vysvětlil s tím, že veřejnost bude mít na most přístup 29. června, kdy na něj mohou přijít pěšky a prohlédnout si jej. O den později už po něm budou jezdit automobily v normálním provozu.
Pro projektanty a všechny, kteří se na stavbě mostu podíleli, znamenal minulý pátek významný den.
Ještě loni touto dobou totiž nad údolím Hačky stál pouze jeden mostní pilíř a málokdo by hádal, že se konečný termín, stanovený na polovinu roku 2007, podaří stihnout.
Jak již dříve přiznal Martin Doksanský, ředitel společnosti SMP CZ, která se na stavbě společně s dalšími firmami podílela, nebýt mírné zimy, dokončení mostu by proběhlo za daleko dramatičtějších podmínek.
 
Nedostatek času se projevil i na samotné konstrukci. Místo jednoho mostu totiž nad údolím Hačky měly stát dva kratší. Stavba dvou mostů by ale trvala déle, a tak se projektanti rozhodli postavit jen jeden, zato dvakrát delší.