„Když jsem tu novou halu viděl poprvé, nevěděl jsem, k čemu to bude dobrý. Bylo to takový kulatý a nevypadalo to jako montážní haly firem z okolí,“ svěřil se nám František Šulc z Údlic a určitě nebyl jediný, kdo se nad hypermoderně vzhlížející stavbou podivoval.


Sklo a ocel jako reklama
Nová budova firmy Puls vyrostla v průmyslové zóně v sousedství Pražské ulice. Pod skořápkou ze skla, oceli a dalších moderních materiálů ukrývá kanceláře, výrobní haly a sklad. Stříbrno-černá stavba na první pohled vyniká oblými hranami a proskleným průčelím.
Podle Petra Aubrechta, jednatele firmy Puls, má nová budova upoutat zákazníky, a jak také přiznává, její neobvyklý tvar je do jisté míry i reklama.
„Lidé se nás díky této stavbě ptají, co jsme vlastně zač. Jednou za námi dokonce přijeli stavaři z Prahy, kteří pracovali na přeložce trati Chomutov – Březno. Mysleli si, že město Chomutov staví nové hypermoderní nádraží a ptali se nás, kudy povedou koleje,“ s úsměvem poznamenal Petr Aubrecht.


Okolí závidí
I firmy z okolí neskrývají svůj obdiv nad novou halou. „Mně osobně se to líbí,“ říká Jaroslav Toman ze společnosti První Elektro, která má svou výrobní halu v sousedství. „Je to samozřejmě o penězích. Výstavba normální výrobní haly stojí do sta milionů korun. Tady je vidět, že to stálo o dost víc,“ myslí si Jaroslav Toman a čísla jeho slova potvrzují.


Architekti z letišť
Ojedinělá stavba nové haly firmy Puls i s vybavením přišla na téměř tři sta milionů korun. Jejími autory jsou architekti z Mnichova, kteří navrhovali například části letištních terminálů ve svém domovském městě.
S výstavbou haly se začalo na podzim roku 2005 a nahrubo ji dělníci dokončili na konci loňského roku. Práci by v ní mělo najít až tři sta lidí.