Novák podle svých slov opustil místo na chomutovském magistrátu ze dne na den. Konkrétní důvody pro svůj odchod neuvedl. „Spolupráce nebyla na takové úrovni, jak by měla být podle mých představ,“ bylo jediné, co Deníku ke svému odvolání včera řekl.
Bližší podrobnosti odmítl sdělit. „Je to čistě má soukromá věc, dále se k tomu vyjadřovat nechci,“ uvedl pouze. Ze zaměstnání odešel na vlastní žádost.
Novák byl ve zkušební době, mohl proto rozvázat pracovní poměr i bez udání důvodu.
Město jeho krok nijak nekomentovalo. Veškeré vyjádření se omezilo na konstatování známé skutečnosti. „Pracovní poměr byl ukončen ve zkušební době na žádost pana Nováka,“ tlumočil vyjádření Chomutova Stanislav Král z tiskového úseku. Na něho nyní přešly některé Novákovy povinnosti.
Bývalý tiskový mluvčí nastoupil do funkce 12. května letošního roku. Nahradil Luboše Mizuna, který dále na magistrátu pracuje, ale byl přeřazen do jiné pozice.
Tiskový mluvčí má na chomutovském úřadě důležitou pozici. Všechny dotazy médií jsou většinou přesměrovány na něho, zaměstnanci nemohou bez dovolení s médii mluvit. Výjimku tvoří několik nejvyšších představitelů města a úředníků.