Bilík obsazuje místo takzvaného druhého místostarosty. Ve vedení zastupuje sociální demokracii, která je v Klášterci v opozici.
Nový místostarosta dostal nejmenší možný počet hlasů, který byl potřeba pro jeho zvolení. A to paradoxně přes to, že ho podpořili všichni zastupitelé, kteří o volbě hlasovali.


Na svých místech nebyli ani někteří Bilíkovi spolustraníci, chyběli ale i zástupci dalších stran.


V sále bylo v době volby pouze jedenáct zastupitelů, což při celkovém počtu jedenadvaceti míst znamená tu nejtěsnější nadpoloviční většinu. Těsně před hlasováním odešla Alena Škorcová s poznámkou „že hlasovat nebude, protože je charakterní člověk“.


Narážela tak na jednání zastupitelstva před čtrnácti dny, které bylo podle všeho velmi bouřlivé. Dalo se tak usuzovat i podle jednání ostatních politiků, starosta Jan Houška například podotkl, že na minulém jednání si mnozí vyslechli něco o svých charakterech. Kritizoval také neúčast zastupitelů.


V klášterecké komunální politice to poslední dobou vře. Šéf opoziční ČSSD Miroslav Řebíček se nijak netajil touhou nahradit Houšku na místě starosty.


Nahrál mu v tom spor vedení města s exmístostarostou Tomášem Šroubkem, který nakonec v květnu na svou funkci rezignoval. Tím se rozpadla dosavadní vedoucí koalice ve městě, protože se Šroubkem odešly i důležité hlasy.


ČSSD se ale starostu svrhnout nepodařilo, protože podle Řebíčka nechtěla jít do křehké koalice. Výraznější podporu zastupitelů se jí ale nepodařilo sehnat, takže k odvolávání nedošlo. Podle náznaků na včerejším jednání, poslední pokus o změnu proběhl právě před čtrnácti dny.


Včerejší jednání už bylo klidné, bylo vidět, že přítomní jsou na důležitých bodech dohodnutí.