Nyní v době prázdnin se deset finalistek podrobně seznámí ve „svých“ pivovarech s provozy a celkovou výrobou piva. Právě k výrobě a tradicím jednotlivých pivovarů budou směrovány vědomostní otázky při finálovém večeru.
 
„Zatím jsem pivo Dačický, které vyrábí Pivovar v Kutné Hoře neochutnala, ale do pivovaru se těším. Určitě i proto, že v jeho sklepích bude jistě výborně vychlazené,“ sdělila nám 23letá Veronika, které los na základě degustace piv přiřkl právě kutnohorský pivovar. To její kolegyně 25letá Irena už zkušenost s pivem Březňák má: „To pivo mi chutná a do provozu pivovaru v Ústí nad Labem se opravdu těším a věřím, že ho budu dobře reprezentovat na finále v Žatci“.
 
Ještě před finálovým Galavečerem bude pro soutěžící dívky a hosty připraven celodenní doprovodný program v reprezentačních prostorách nově zrekonstruovaného zámku Chyše poblíž Lubence, jehož součástí je také Zámecký pivovar. Právě v tomto netradičním prostředí dívky předvedou svoji volnou disciplínu a dokončí poslední přípravy soutěže, včetně správného načepování piva.
 
Široké veřejnosti se finalistky Miss zlatého moku ČR představí v žateckém městském divadle 31. srpna od 18:30 hodin, kde vystoupí mimojiné jako host i zpěvák Richard Tesařík. Obě finalistky z Chomutova věří, že je přijede do Žatce povzbudit řada kamarádů a známých.