„Městskou policii vede už šest let a cítil se do určité míry vyhořelý, což je pochopitelné a normální,“ prozradil k důvodům Dřízhalovy rezignace náměstek chomutovské primátorky Jan Řehák, který je zároveň velitelem strážníků. Přímo Dřízhala se nám včera nepodařilo kontaktovat, mobilní telefon nezvedal.

Dřízhal podal rezignaci sám, ale podle všeho to vyplynulo ze společných diskuzí s vedením města. „Chtěli jsme, aby městská policie šla dále za novými směry, aby chodily další návrhy na novou činnost. Ty ale nepřicházely,“ naznačil Řehák. „Proto jsme se dohodli, že pan ředitel rezignuje. I on sdílel názor, že organizace potřebuje nové impulsy.“

Ve funkci ředitele skončí Jan Dřízhal k 30. dubnu, u městské policie bude ale působit dál. Zatím bude strážníky vést jeho současný zástupce Vít Šulc.

Je také pravděpodobné, že právě Šulc bude novým ředitelem. „Jako první budeme jednat s ním. Pokude jeho koncepce radní osloví, dohodneme se s ním,“ potvrzuje náměstek. „Přeci jen je delší dobu členem vedení městské policie a my máme zájem na tom, aby některé dobré věci fungovaly dál.“

Jan Dřízhal nastoupil do funkce ředitele v březnu 2003, když vyhrál výběrové řízení na post po odvolaném Josefu Olišarovi. Předtím pracoval coby zástupce náčelníka skupiny kriminální policie a vyšetřování.