Podle našich informací by strážníci měli přesídlit o několik kilometrů dále, na sídliště Březenecká. Konkrétně se hovoří o budově bývalé školky v Dřínovské ulici, která nyní zeje prázdnotou.
 
„Je to jeden z návrhů, který ale má svojí logiku,“ říká náměstek primátora a velitel Městské policie Chomutov Jan Řehák. Podle něho se na chomutovských sídlištích páchá daleko více přestupků než v centru města. Přemístění městské policie na Březeneckou, by pak mohlo tyto přečiny omezit.
 
 
 
 
 
 
 
Strážníci by měli k nekalým živlům blíže a jejich přítomnost by mohla působit odstrašujícím dojmem.
 
 
 
Kdy, a jestli se vůbec strážníci přestěhují, se ale stoprocentně neví. „Teď zpracováváme podrobnou studii. Pracujeme i na získání finančních prostředků, které bychom
 
rádi získali také z dotací,“ uvedl Jan Řehák s tím, že podrobněji se budou tímto záměrem zabývat v příštím roce.
 
 
 
 
 
 
 
Už nyní se ale uvažuje o tom, co vznikne z prázdného sídla městské policie v centru. Nastěhovat by se tam měl odbor ekonomiky, takže vlastně budovu zabere magistrát.
Podle našeho miniprůzkumu Chomutováci s přestěhováním souhlasí. Vesměs se ztotožňují s názorem, že na sídlištích budou mít strážníci práci přímo u nosu.
Pomůžeme vašemu novoročnímu odhodlání. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k unikátnímu seriálu o hubnutí. Více zde.