Dětský den se zvířátky pro ně uspořádala kosmetická společnost Oriflame ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové, která slavila své desáté narozeniny.
Pro děti i dospělé bylo připraveno mnoho soutěží a her a bohatý program se odehrával i na pódiu. Na něm vystoupily děti z dětského domova v Ústí nad Labem, České Lípy, Plzně a jako šmoulové se předvedli i prckové z chomutovského dětského domova. Program pak završila krátkým koncertem zpěvačka Jitka Zelenková.
Ovšem ještě před ní se v zooparku objevil ten nejdůležitější host. Světově uznávaná topmodelka Tereza Maxová přijela do Chomutova oslavit narozeniny své nadace, která už deset let pomáhá dětem v dětských domovech. „Za tu dobu se nám podařilo získat pro děti v domovech sto šedesát milionů korun,“ pochlubila se zcela zaslouženě Tereza Maxová.
Její nadace neodjížděla s prázdnou ani z chomutovského zooparku. Švédská kosmetická společnost Oriflame, jejíž tváří je právě Tereza Maxová, předala nadaci šek na jeden milion čtyři sta tisíc korun. Jednalo se o výtěžek projektu Oriflame dětem za rok 2007.