Jde o volnou plochu na okraji Kamenné, kterou jako své stanoviště využívají cirkusy a kolotočáři. Aby tam vyrostl market, musí se nejprve změnit územní plán, protože město má tuto plochu rezervovanou pro bytové domy a zeleň. A právě změny územního plánu chce dosáhnout vlastník pozemků – společnost Qinn Invest, s.r.o.


Vedení města požadavek firmy zařadilo do balíku změn, které se nyní začnou projednávat. A zastupitelé ho schválili.


Už v září loňského roku radní stejný návrh zamítli. „Po prvním zamítnutí se ale ozvali lidé, kteří si tam market přáli a proto jsme se rozhodli se tím záměrem zabývat a nechat ho projít celým procesem pořízení změny,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Luboš Mizun.

Zatím to ale neznamená, že se na Kamenné market stavět bude. Ještě než ke změně územního plánu dojde, budou odborníci posuzovat, jaké by to přineslo pozitiva a negativa. Navíc se bude projednávat i veřejně, takže své si k tomu mohou říci i občané. Definitivní schválení změny je plánováno na červen 2009.
Podle prvních ohlasů město není myšlence hypermarketu příliš nakloněno. „Velkoplošné zastavění hypermarketem by znehodnotilo kvalitu této plochy z urbanistického hlediska,“ argumentoval už v září v Chomutovských novinách vedoucí odboru investic a úřadu územního plánování jeho vedoucí Petr Chytra.


Navíc by došlo k vykácení stávající hodnotné dubové aleje a nové obchodní centrum by udusilo drobné podnikatele na blízkých sídlištích Březenecká a Kamenná.


Na druhou stranu je pravda, že v lokalitě Kamenný Vrch nějaká větší samoobsluha chybí. Pěší chůzí to mají lidé nejblíže do Plusu na Zahradní, který je vzdálený přibližně dva kilometry.