Před pár dny dostal totiž projekt zamítavé stanovisko od dopravní policie.
„Na silnici 1/7 chybí levý obočovací pruh, který by sloužil pro bezpečný sjezd ze silnice,“ odůvodnil dopravní inženýr chomutovské policie Vlastislav Schärfer. „Při stavbách, které mají u objektu více než padesát parkovacích míst, kam spadá i tento případ, musí být,“ zdůrazňuje.
Požadavek dopraváků se vedení investorské firmy Qinn Invest zdá scestný. „Je to absolutní nesmysl. Proč by měl být objekt napojený na hlavní silnici? Stačí na vedlejší a to splňuje. Nebude to obchodní centrum pro Němce, ale potraviny pro místní,“ zlobí se Zdeněk Šnóbl ze zmíněné firmy.
Podle Schärfera jsou argumenty investora jen klamáním spoluúčastníků řízení. Svá slova uvádí přívalem otázek.
 
„Jde jen o trik investora. Když jde jen o obchůdek pro místní, tak pro koho je těch sedmdesát parkovacích míst, které mají být u něho? Proč má stát těsně u komunikace 1/7? Proč ho nepostaví blíž obci? A v neposlední řadě, proč chybí v projektu chodník do vsi, který by zaručoval bezpečnost jejich zákazníků?“ K tomu dodává. „Myslím si, že to má být nový azyl pro krachující vietnamské obchodníky z Křimova.“
Ať už je objekt zamýšlený jako obchůdek pro místní, jak tvrdí investor, či pro Němce, jak se domnívá Schörfer, norma pro projektování komunikace je jen jedna. Odbočovací pruh musí být.
 
„Povolení na stavbu vyběháváme už osm let a to jen proto, že jsme to slíbili obci. Nejdřív byly problémy s vodovodními přípojkami, potom zase elektrickými, jednoduché nebylo ani získat souhlasné stanovisko EIA. Když už máme všechno po kupě a mysleli si, že nás už nic nepřekvapí, tak přijde zase tohle. Vzalo nám to spoustu času, ale i peněz. Za pronájem platíme obci už osm let peníze a zbytečně,“ posteskl si.
 
Stanovisko Šnóbla se nezamlouvá starostovi obce Hejdukovi. „Potraviny jsou v obci potřeba. Ještě před nedávnem, jsme museli pro všechno pro Chomutova. Teď tu otevřel soukromník malý kiosek, tak tu koupíme alespoň pečivo. Také je tu velká nezaměstnanost. Pár lidí by tam našlo práci.“
Market zabere cca 1600 metrů čtverečních, což je zhruba plocha klasického marketu Plus. Celková plocha obchodního areálu bude ale daleko větší, protože se počítá také s parkovištěm pro zhruba sedmdesát automobilů.