Těžší mantinely nahradí své lehčí florbalové kolegy, které jsou na hřišti u 3. základní školy. Ty často převrátil vítr, jsou totiž mnohem menší a lehčí.


Neskončí ale na skládce, sportovci je využijí při hraní florbalu v tělocvičně. A protože jsou vnitřní prostory menší než venkovní, dají se hned do dvou tělocvičen.


Rekonstrukce


Kadaňský hokejový stánek prochází rekonstrukcí za šestnáct milionů korun. Dostane novou plochu i chladící věže. Posledním impulsem, který vedl k investicím, byla havárie chladícího zařízení v minulém roce, kdy do okolí unikl jedovatý čpavek.


Podle starosty Kadaně Jiřího Kulhánka přinese nová plocha také provozní úspory. Dosavadní nerovná plocha totiž kladla větší nároky na chlazení ledu. Nyní by měli Kadaňští při mrazení ušetřit až dvacet procent dosavadních nákladů na energie.


Ještě letos v červenci by měly na stadionu proběhnout zatěžkávací zkoušky, potom by už nic nemělo bránit místním hokejistům začít hokejovou sezónu ve zmodernizovaném stánku.


O příspěvek na rekonstrukci stadionu vedení město ještě požádalo hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou. Ta má k dispozici hejtmanský fond, ze kterého může přispívat.