Do dvou až tří let by se do krásné přírodní lokality pod Skřivánčím vrchem mohlo nastěhovat na sedmdesát rodin. Obec tu chystá pozemky pro výstavbu dvaadvaceti rodinných domů a pečovatelského domu, kam se bude moci nastěhovat dvacet seniorských párů nebo jednotlivců.
Jen pár metrů od připravované nové ulice chystá deset hektarů pozemku pro výstavbu dalších 48 domů chomutovská společnost COM–CET.
 
Se zasíťováním chtějí oba investoři začít příští rok na jaře. Ačkoli cena za metr čtvereční pozemku není ještě vyjasněná, bude zřejmě v obou případech stejná. Společnost COM–CET navíc uvažuje o tom, že bude nejen nabízet pozemky k odprodeji.
„Zájemci se mohou rozhodnout, zda si dům nechají vystavět sami, nebo to obstaráme my,“ říká jednatel společnosti Milan Petrilák. „V nabídce máme nízkoenergetické domy, které jsou konstrukčně dělány tak, aby docházelo k co nejmenší spotřebě tepla.“
 
Lokalita, kde je uvažováno s výstavbou, je odcloněná od silnice I/ 13 a uchráněná výhledu na šachtu. Ze tří stran je obklopena lesem, přičemž neztrácí na světelnosti. Už nyní tak na úřad volají zájemci o koupi parcely. Podle poznatků sekretářky obecního úřadu se jich hlásí desítka každý den.
V souběhu s výstavbou chce vedení obce posílit kapacitu čističky. „Ta je už nyní napjatá,“ uvádí místostarosta Josef Egerman. „Dále počítáme s rozšířením míst ve školce.“
 
Obec má téměř šest set obyvatel. Poté, co se do nové zástavby nastěhují další rodiny, její počet posílí přibližně o třetinu.