Objekt i s parkovištěm koupila otvická společnost World Invest. Ta má mimo jiné v Chomutově velkosklad nápojů, který chce postupně v rozšířené podobě přesunout právě do Jirkova. „Nebudou tam jenom nápoje ale i další zboží. Prodejna bude určená jak pro podnikatele tak pro lidi, ale klasické Tesco to nebude,“ říká Václav Kordulík, majitel zmíněné společnosti.


Jediná věc, v čem ještě podnikatel nemá jasno, je nabídka čerstvého ovoce, zeleniny a také uzenin. „Obchod na to zařízený je, ale ještě to musíme zvážit,“ říká Kordulík. V sortimentu se prý chce dostat na ceny známé z velkoobchodů Makro.


Místní asi ještě víc zajímá, co bude s parkovištěm. Ještě mají v živé paměti, když ho Tesco na pár nocí zavřelo závorou s tím, že bude sloužit jen pro zákazníky obchodu, tedy přes den. Plocha přitom slouží jako klasické parkoviště pro sídliště, kde je míst nedostatek. To byl také jeden z důvodů, proč se město účastnilo dražby o tento pozemek.


Pro řidiče má podnikatel dobrou zprávu. Dokud prý nebude muset řešit žádný problém, do provozu parkoviště nijak zasahovat nebude. „Bude samozřejmě sloužit našim zákazníkům, ale nepředpokládám, že se tam pohrnou najednou po stovkách. Podle mě se tam vejdeme všichni,“ míní.


Pokud by se v budoucnu přeci jen problémy s kapacitou objevily, je ochotný část parkoviště pronajmout místním na klasické zátarasy. „Teď to ale není potřeba,“ opakuje Kordulík. „Dokud bude místo pro zákazníky, zbytek plochy můžou využívat lidi ze sídliště jako doteď.“