Podle článku Mladé Fronty Dnes, s odvoláním na spolehlivý zdroj, mělo jít o ztrátu peněz. Mluvčí chomutovské radnice Iva Josífková ale tuto informaci označila za spekulaci, přičemž následně tlumočila oficiální stanovisko.
„V úterý 21. srpna ve večerních hodinách jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Účelem je prověření zákonného hospodaření s veřejnými prostředky,“ uvedla Deníku Iva Josífková.


Úředníci o konkrétních informacích k případu odmítají hovořit. Zatím není jisté, kolik lidí vyšetřování policie a interní šetření postihne.
Podezřelá je i okolnost, že od úterka na magistrátu nepracuje vedoucí odboru správy majetku města Jan Rulf. Proč tento člověk na lukrativním postu skončil?

Podle Josífkové je prozatím osoba Jana Rulfa spojena s vyšetřováním tím, že byl vedoucím odboru, jehož hospodaření se prověřuje. „Nechceme nikoho očerňovat, ctíme presumpci neviny,“ prohlásila mluvčí radnice.
Okolnosti odchodu vedoucího odboru nebude radnice zveřejňovat. Nedovoluje to údajně zákoník práce. Samotného Jana Rulfa se nám zatím bohužel nepodařilo kontaktovat.

Podle mluvčí chomutovské policie Marie Pivkové samotné trestní oznámení už mají policisté takříkajíc na stole. Kdy ale začne samotné vyšetřování, si netroufla ani odhadnout.
Tento skandál není první, který v minulosti magistrát na tomto odboru postihl. Jeho někdejší vedoucí, Vladimír Záruba, musel vloni odejít poté, co ho soud odsoudil za znásilnění a útok na veřejného činitele.