Z chomutovské radnice odchází dosavadní projektová manažerka Alexandra Zdeňková. Magistrát shání náhradu. Město Chomutov si přitom chce žádat o miliardové dotace. Podle tajemníka magistrátu případná personální mezera na klíčovém postu projekty města neohrozí.


„Kontinuita projektových příprav nebude ničím narušena,“ prohlásil tajemník Magistrátu města Chomutova Theodor Sojka. „O kompetence se zčásti podělí druhý projektový manažer a zčásti vedoucí jednotlivých odborů magistrátu,“ vysvětlil.
Alexandra Zdeňková je ovšem v okrese považována za jednu z nejlepších manažerek zaměřených na projekty. A její schopnosti mohou magistrátu do budoucna chybět.


Chomutov již vyhlásil výběrové řízení na nového projektového manažera, který bude podřízen kanceláři primátora. Přihlášky mohli zájemci posílat ještě do včerejška.
Vítěz by podle Sojky mohl nastoupit nejdříve k prvnímu lednu příštího roku s tím, že o jeho kvalitách bude rozhodovat výběrová komise složená ze zaměstnanců magistrátu a z politické reprezentace.
Včera jsme se snažili kontaktovat i dosavadní projektovou manažerku města Alexandru Zdeňkovou, abychom se zeptali na důvody jejího odchodu. Bohužel mobilní číslo, které má redakce k dispozici, nikdo nezvedal.


Schopný projektový manažer je pro město Chomutov nezbytností, a to kvůli již zmíněným miliardovým dotacím z fondů EU. Vedení radnice totiž před více jak rokem představilo souborný projekt, známý pod přezdívkou VIP, který v sobě zahrnuje sérii menších projektů.
V rámci VIP by se měla například realizovat stavba repliky Ahníkovského zámku ve skanzenu zooparku. Z části by se měl z evropských peněz financovat i nový zimní stadion, který má do poloviny roku 2009 vyrůst v areálu bývalých chomutovských kasáren.