Policie už šetří podivné machinace na odboru správy majetku města chomutovské radnice. Jako podezřelého kriminalisté označili bývalého vedoucího odboru Jana Rulfa.
„Policie případ šetří jako porušení povinnosti při správě cizího majetku, podezřelý je zaměstnanec radnice, který tam již nepracuje,“ potvrdila Deníku tisková mluvčí chomutovské policie nprap. Marie Pivková.
 
Jan Rulf z magistrátu odešel hned, jak se skandál provalil, ve stejný den podala radnice trestní oznámení na neznámého pachatele. Proč přesně, nechce nikdo říci, podle oficiální odpovědi jde o prověření „zákonného hospodaření s veřejnými prostředky“.
Policie mimo jiné čeká na výsledky šetření intertního auditu, který dělá radnice. „Zprávu jsem ještě neviděl, ale podle mých informací by měly být práce na kontrole u konce,“ uvedl náměstek primátorky Jan Řehák.
S výsledky se podle Řeháka radnice tajit nebude, podělí se s nimi především se zastupiteli. „Je logické, že by měli vědět, pokud se na něco nezákonného přijde,“ řekl.
 
Za zmíněný trestný čin hrozí viníkovi šest měsíců až osm let vězení. Záleží na tom, jestli a jak velkou škodu způsobil.
Odbor správy majetku města je jedním z nejdůležitějších na radnici; tečou přes něj desítky milionů korun a stará se o majetek města za několik miliard. Zda se ale podezření týká finančních úniků, zatím nikdo nechce potvrdit.