I když na zmiňovaném odboru policie šetří finanční machinace, kdy byly městu Chomutov fakturovány neexistující práce, za jeho koncem podle náměstka primátora Jana Řeháka tato aféra nestojí. Jeho zrušení vysvětluje tím, že pracovníci odboru stejně úzce spolupracovali s příbuzným odborem investic a úřadem územního plánování, a proto se správa majetku stala více méně zbytečnou.


Tomu nasvědčuje i to, že osmadvacet pracovníků odboru správy majetku přejde pod odbor investic. Ten od nového roku změní název na odbor rozvoje, investic a majetku města. Podle Jana Řeháka toto slučování nebude mít za následek žádné propouštění.
Z machinací policie podezřívá i jeho bývalého šéfa Jana Rulfa. Ten z vedoucího postu odešel bezprostředně poté, co se nesrovnalosti v hospodaření dostaly na světlo. Zároveň magistrát podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie případ šetří jako porušení povinnosti při správě cizího majetku.
Křeslo vedoucího na tomto odboru je zřejmě prokleté – předchůdce Jana Rulfa Vladimír Záruba byl zase odsouzen za znásilnění a napadení veřejného činitele.