Na Klínovci už spustí třísedačkovou lanovou dráhu na Dámské. Lanovka bude v provozu od 9 do16 hod. Podle náčelníka horské služby Rudolfa Chlada je na Klínovci asi metr sněhu. Běžecké stopy jsou však zatím upraveny jen částečně.


Areál Měděněc - Alšovka spouští tuto sobotu dva vleky na Malou a Velkou sjezdovku. V provozu budou po celý týden od 9 do 16 hod., večerní provoz od 17.30 do 20 hod., mimo neděle. Běžkařské stopy se budou upravovat, až se zklidní vítr.

Sníh v Krušných horách

Boží Dar – 70 cm (5cm nového), prachový sníh

Klínovec – 50 cm (40 cm nového), prachový sníh

Bouřňák – 40 cm (10 cm nového), prachový sníh

Klíny – 45 cm, prachový sníh

Telnice – 35 cm, prachový sníh

 


Údaje jsou ze čtvrtka 15. listopadu.
Zdroj: www.snehove–zpravodajstvi.cz


Na Svahovou by se ale zatím lyžaři hnali zbytečně. Podle sdělení Josefa Matějky z tamního lyžařského centra ještě lyžařská dráha není připravena k zahájení provozu a cesty nejsou upravené.
Lyžařská střediska zahajují zimní sezónu i v okolních okresech. Například Bouřňák na Teplicku zahájí provoz vleků tuto sobotu. A to jak z Mikulova, tak na Hrobské sjezdovce. Běžecký okruh bude protažen okolo stadionu na Novém Městě.


Český Jiřetín na Mostecku se podle sdělení Richarda Sedláčka z místního lyžařského centra chystá spustit lanovou dráhu až příští sobotu. Na Hoře sv. Kateřiny se již tento víkend lyžovat bude. Lyžařskou sezónu by měl zahájit také Pernink.