Zájem mezi lidmi o skibus je.

„Udělali jsme malý průzkum mezi občany, zájem by tu byl. Vypadá to, že by se autobus měl zaplnit,“ říká kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Provoz zaplatí města napůl


Na jeho provozu se dohodl s kláštereckým starostou Janem Houškou.

„Rozjeli jsme to společně. Dopravu budeme dotovat, každý dá půlku,“ říká Kulhánek.


Náklady se vyšplhají přibližně na sto osmdesát tisíc, každé město dá půlku. Pokud o cestování na hory nebude zájem, autobus jezdit přestane.
Cena lístku bude stejná, cestující zaplatí za svezení stejnou částku jako podle běžného tarifu. Plánují se i některé slevy, například pro rodiny s dětmi.


Do Klášterce skibus už jezdil dříve


V Klášterci nad Ohří už podobný autobus dříve jezdil.

„Platili jsem si ho sami, potom se provoz přerušil. Zájem se pohyboval ve vlnách,“ popisuje kláštecký místostarosta Stanislav Stehlík. Stehlík věří, že autobusy budou využívané. „Záleží to hlavně na počasí, když je dobré, jsou autobusy slušně vytížené,“ popisuje zkušenosti.


V Chomutově a Jirkově už zimní doprava jezdí, obě města ji rovněž společně dotují. Zájem lyžařů je spojený s množstvím sněhu na svazích. Tuto zimu tak například za jeden měsíc, kdy byly dobré sněhové podmínky, využilo skibus více lidí než za předchozí dva.


V létě jezdí na hory cyklisté


Na hory směřují lidé i vlétě, hlavně cyklisté. V Chomutově a Kadani už cyklobusy jezdí.V Klášterci o podobné službě zatím neuvažují. „Je to možné zvážit. Je to otázka nabídky a poptávky,“ nebrání se myšlence Stehlík.