Jako prvního pohřbila rodina vdevět hodin ráno devětačtyřice­tiletého Alexandra Durdoně, řidiče dodávky, ve které všech osm mužů zahynulo. Zesnulý po sobě zanechal ženu a dospělého syna. Další dvě nevlastní děti vychovával. Zhruba dvě stovky pozůstalých zaplnilo celou obřadní místnosti, po smutečním obřadu se všichni vydali vprůvodu kvykopanému hrobu, kam posléze za zvuků harmonik spustili rakev a položili desítky věnců a květin. Vdovu, která po celou dobu piety usedavě plakala, museli podpírat příbuzní.

„Pořád máme tu tragédii před očima, nikdy se ztoho asi pořádně nevzpamatujeme,“ řekl jeden ze tří bratrů zesnulého.

Více než sto lidí se přišlo rozloučit též se čtyřiašedesátiletým Jánem Salayem. Také tento obřad byl plný slz a emocí. Odvaapadesátiletou vdovu se několikrát pokusily mdloby. Museli jí podpírat její dva dospělí synové. Slzami se zalykala idcera zesnulého a desítky dalších příbuzných. Také Jánu Salayemu dal poslední sbohem ifarář. Na poslední cestu mu zahráli dva harmonikáři. „Byl to zlatý člověk, všem pomohl a vyhověl. Vnoučatům vtom autě umřeli hned dva dědové. Dalšího pohřbí zítra vPostoloprtech,“ řekla jedna zpříbuznýchžen.

Za oba zesnulé muže byla večer odsloužena zádušní mše.

Vkomorní atmosféře se nesl pohřeb dvaadvacetiletého Jiřího Musila. Rodina a známí se ze zesnulým rozloučili za zavřenými dveřmi smuteční místnosti. Odpoledně se údajně chystali položit květiny a věnce kmístu tragédie.

Další tři pohřby tragicky zesnulých mužů se uskuteční dnes, dva by měly proběhnout vPostoloprtech.

Tragickou nehodu uPanenského Týnce stále šetří Skupina kriminální policie a vyšetřování vLounech. „Policejní vyšetřovatel čeká vsoučasné době na výsledky posudků od soudního znalce. Od nich se bude vyvíjet další vyšetřování,“ uvedla včera Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Posudky by měli mít vyšetřovatelé během několika týdnů. Zároveň by měly posudky ukázat, jak ktragické nehodě přesně došlo. Další vyšetřování teprve ukáže, zda bude kvůli nehodě někdo obviněn.

Minulou středu navečer se uPanenského Týnce na Lounsku na silnici I/7 Praha– Chomutov srazila tři auta– Škoda Fabia, Ford Tranzit a nákladní Renault Magnum. Po bočním střetu sfabií se tranzit čelně střetl snákladním autem. Vtranzitu okamžitě zemřelo osm mužů. Policie šetří, jak knehodě došlo. Zkoumá případnou vinu jak 41letého řidiče fabie zChomutova, tak 50letého řidiče tranzitu.